Board of Directors

  Name  @wadadarts.org Position Term Ends Seniority
BOARD OF DIRECTORS board  <== doesn't include Officers    
  Melissa McCleary board.chairman Chair effective Sep 2020 Aug 2022 Jan-20
      DC DIRECTORS: board.dc        
  Rich Lewis board.dc.rich Director - DC 2yr elected Sep20 Sep 2022 May-17
  Wes Valentine board.dc.wes Director - DC finish Colin's term Sep 2021 Jan-20
  Ben Horton board.dc.ben Director - DC Alt 1yr term May 2020  
      MD DIRECTORS: board.md        
  George Quinn board.md.george Director - MD appointed 6/22/20 Sep 2021 Jun-20
  Michael Simiione          board.md.mike Director - MD 2yr term to Sep22 Sep 2022 Jan-17
  Vacant   Director - MD Alt 1 year term    
      VA East DIRECTORS: board.vae        
  Phil Taylor board.vae.phil Director - VA East 2yr term to Sep23 Sep 2023 Jan-21
  Kat Frenzinger board.vae.kat Director - VA East 2yr term to Sep22 Sep 2022  
  Vacant   Director - VA East Alt 1yr term    
      VA West DIRECTORS: board.vaw        
  Jason Pawlowski board.vaw.jason Director - VA West 2yr elected Sep20 Sep 2022 May-19
  TJ O'Neill board.vaw.tj Director - VA West 2yr appointed Sep21 Sep 2023 Sep-21
  Vacant   Director - VA West Alt 1yr term    
OFFICERS officers <== NOT in Board@ email list    
  Ronda Daly director Executive Director     Jun-17
  Brad Stauffer asstdirector Assistant Director     Jan-18
  Pat Martin secretary Secretary/Treasurer     Feb-98
  Pat Martin webmaster Webmaster     Jan-03
  Ronda Daly tournaments Tournament Director     Nov-21
OTHER            
  Doug DeRemer adorep ADO Rep      
Modified 12/4/2021